Kniha návštěv

Titulek: :-) Vložil: M.Pavlovič Datum: 24.08.2014

zdravim, po shlednuti casti stranek, jsem nasel docela dost chyb, mozna by to chtelo, se na to jeste jednou podivat a preurcit.. napr. vyobrazena Kosovopeltis stulta, prvni obr je asi svobodai a dalsi dve fotky jsou rodu Decoroscutellum.., Taxon Ryckholtia ryckholti neni synonymum R. petrin, ta je stratigraficky starsi a jsou to dva platne taxony.. dale Uvadeny Didrepanon squarrosum je asi Crotalocephalus transiens, Pseudocheirurus beyrichi je spise Ktenoura bicuspidata?, dale uvadena biostratigrafie s lomu kosov neni zcela spravne, viz treba pridolske-pozarske souvrstvi, je jedno a to same.. a tak dale a tak dale..

Titulek: Re: :-) Vložil: Datum: 12.01.2015

Děkuji moc za příspěvek,
udělal jsem pár úprav :)

Titulek: hodně zdaru Vložil: OF Datum: 31.01.2014

Vážení,
se zájmem jsem prohlédl Vaše stránky.
Většina vyobrazených zkamenělin kambrického stáří je správně určena.
Musím vás však upozornit, že jedinci určení jaku Jincella náležejí ve skutečnosti rodu Conocoryphe, jako Stromatocystites je pak vyobrazena částečně rozplavená téka rodu Vyscystis a nejistotu vyvolávají i některé exampláře řazené k různým druhům paradoxidních trilobitů.

V každém případě vám (oběma či všem) přeji hodně dalších nálezů a příjemně prožitého času při sběru zkamenělin.

Zdraví

Olda Fatka

Titulek: Re: hodně zdaru Vložil: Aleš Hudeček Datum: 03.02.2014

Děkuji,
na co jste poukázal, jsem opravil. Velmi si vážím, že jste nás na chybná určení upozornil, asi toho bude samozřejmě více. Pramení to z nedostatku odborné literatury, která se na trhu běžně nevyskytuje, ačkoli by o ni byl pravděpodobně značný zájem.

Ještě jednou děkuji

Aleš Hudeček

Přidat nový příspěvek